top of page

Flügger med flot check til Skanderborg Håndbold

Klubbens medlemmer har haft godt gang i male-projekterne det forgangne år – til glæde for klubbens børn og unge


Skanderborg Håndbold har gennem flere år været en del af Flügger-Andelen, hvor medlemmer af klubben får 20 procents rabat på deres indkøb hos Flügger, samtidig med at 5% af købsbeløbet går tilbage som støtte til klubbens ungdomsarbejde.


Ifølge den sidste opgørelse fra Flügger fremgår det, at medlemmer af Skanderborg Håndbold det sidste år har indkøbt maling og andre malerprodukter for mere end 210.000 kroner hos Flügger, hvilket giver en kontant støtte til klubben på over 10.000 kroner.


Penge, som går direkte til at drive håndboldklub for byens børn og unge.


Så hvis noget af sommer-ferien skal bruges på male-projekter, så kig forbi Flügger og gør en god handel samtidigt med, at du støtter klubben!


Seneste blogindlæg

Se alle

Comments


bottom of page