|
Henrik Sloth har spillet 87 kampe for os, men han er her i opstarten ramt af en lille forstrækning i læggen, og han kom også lidt sent i gang med træningen.
"Unge krop"
Det er ikke mere end, at jeg træner med i den kommende uge. Jeg har kun spillet lidt, men jeg er i en bedre form, end jeg har været længe. Men skaden kom lidt ubelejligt, for jeg passer utrolig meget på min "unge krop" her i opstarten, så jeg ikke kommer til og misse turneringsstarten.
Rodet kamp
Jeg sad udenfor i torsdagens kamp mod Århus, og jeg så en lidt rodet kamp, og vi må ikke ligge for meget i denne kamp.
Angrebsspil
Vi skal have vores angrebsspil op i et højere tempo, og mere sikkerhed i spillet, og vi skal have vores stationære angrebsspil op på et højere niveau.
Aage Armann |