Udskriv siden

Det går fremad for Jakob Larsen

Af: Lars Leth Seehausen

Efter en pause siden maj måned, på grund af en skade i det højre knæ, begynder det at se mere lyst ud for Jakob Larsen, som efter to sæsoner i Ligaen på Mors, er vendt tilbage til Skanderborg. Jakob Larsen har spillet 89 kampe og scoret 318 gange for Skanderborg.

Går fremad

Det går fremad, sagde Jakob Larsen, da undertegnede talte med ham mandag aften, efter at vi havde spillet træningskamp mod AGF.

Flere behandlinger

Flere behandlinger i den sidste tid, har løsnet godt op, og nu er vi blevet enige om, at få noget håndbold ind i benene igen. Det gik godt mod AGF i de få minutter, som jeg var på banen, men det er tydeligt, at jeg mangler meget endnu, men det er utrolig rart, at være med igen.

Fantastisk god tur

Vi havde en fantastisk god tur til La Santa i sidste uge. Vi havde mange gode træninger i varmen, men det var tydeligt at se, at vi mangler rigtig meget endnu her 5 dage før Odder kampen søndag.

Nyt hold

Vi er et nyt hold, og det tager lang tid, at få det spillet sammen, sluttede Jakob Larsen.

Aage Armann

07.09.2010