|
Jacob Troelsen har i denne sæson spillet alle vores 35 kampe, og Troelsen har scoret 141 gange, og søndag før træningen talte jeg med ham.
Gode indspil
Det har ikke været så godt med målscoringen i denne sæson, men jeg har haft mange indspil til vores to fantastiske stregspillere Kasper Povlsgaard og Benjamin Jakobsen.
Spillet godt
Det er gået over al forventning i vores 6 første kvalkampe, jeg havde håbet på 7 point og det fik vi, og vi har i disse kampe spillet noget af det bedste i denne sæson.
Arbejdet skal gøre færdigt tirsdag
Det gik fantastisk i den første kamp i Stoholm, hvor vi fik de 2 point, og det var super. Det er flot at vinde i Stoholm.
Nu skal vi gøre arbejdet færdigt på tirsdag, for jeg vil være ked af, at skulle til Stoholm på lørdag og spille den tredje kamp.
Mulighed for sejr
Vi har muligheden for at vinde tirsdag. Vi skal dække lige så godt op, som i det første opgør, og så skal vi være lidt skarpere i vores angrebsspil.
Vi har to gode målmænd i Jonas og Jesper, og de er bedre end Stoholms.
Aage Armann |